Május 4-étől ismét látogatható a Mesemúzeum

Kedves Látogatók!

A 194/2021. (IV. 26.) kormányrendelet értelmében a Petőfi Irodalmi Múzeum és tagintézményeinek kiállításai 2021. május 4-től újra látogathatók a védettségi igazolvánnyal rendelkező személyeknek és a felügyeletük alatt lévő kiskorúaknak.

A kiállítások látogatásával kapcsolatos fontos tudnivalók:

• A koronavírus elleni védettségi igazolással rendelkezők, illetve felügyeletük alatt lévő kiskorúak látogathatják a múzeum kiállításait.
  • A védettségi igazolvány bemutatása a múzeumi jegypénztárnál történik.
  • A védettségi igazolványon feltüntetett személyazonosság vagy az életkor igazolására alkalmas hatósági igazolvány bemutatása kötelező, ennek hiányában munkatársunk a kiállításba történő belépést köteles megtagadni.

A belépési jogosultság ellenőrzése során a múzeum személyes adatokat nem rögzít, adatkezelés nem történik.

Látogatóink és a múzeumi munkatársak védelme érdekében maszk viselése és a 1,5 méteres védőtávolság megtartása a múzeum egész területén ajánlott.

A Mesemúzeum a megszokott nyitvatartási rend szerint várja a látogatókat:

• csütörtökön és szombaton 10-17 óra között,
  • vasárnap 10-13 között,
  • de előzetes egyeztetéssel ettől eltérő időpontban is tudnak jönni. Regisztrálni a látogatás előtti napon 12 óráig szükséges. Regisztráció: Helmich Katalin, [email protected]

A múzeumi térben egyszerre legfeljebb 20 fő tartózkodhat. Kérjük türelmüket és megértésüket várakozás esetén.

Rendezvényeinket és a múzeumpedagógiai csoportfoglalkozásokat előre láthatóan júniustól tarthatjuk meg.